یک نظر

 1. نیلوفر فاتحی نژاد

  با سلام
  استاد محمود جلیلی باعث افتخار شهر ما هستند برای فرهنگ ما زیاد زحمت کشیدند . بخصوص در کتابهای دستور زبان مقدماتی و پیشرفته کاری بسیار ارزشمند برای زبان فارسی انجام دادند که باید از ایشان تجلیل به عمل بیاد مراسم بزرگداشت از استاد محمود جلیلی باعث دلگرمی و کار بیشتر تلاشگران عرصه فرهنگ خواهد بود .
  دیگر موردی که احساس کردم لازمه به آن اشاره کنم این است که چرا از حکیم ارد بزرگ که به اعتراف همه جهانیان بزرگترین فیلسوف دنیا هستند و از طرف مادری (فاطمه جاهد طبسی) همشهری ما محسوب می شوند یادی نمی شه ؟
  چه خوب است شورای شهر محترم به این موضوع نگاهی جدی داشته باشد و طی مراسمی از فیلسوف بزرگ دعوت شود تا به شهر مادریشان بیایند و این موضوع باعث افتخار همه ما طبسی ها خواهد بود و شهرمان در یک گستره جهانی بیش از پیش معرفی شود متاسفانه الان همه طبس را به اسم زلزله و طوفان شن می شناسند آیا این خوبه ؟
  پس فرهنگ طبس چه می شود ؟
  چون ما خودمان را به خوبی معرفی نکرده ایم یک روز یزد مدعی ما می شود و یک روز بیرجند !
  در صورتی که ما بخشی از خراسان بزرگ هستیم و بزرگترین اندیشمند خراسان بزرگ هم از طرف مادری طبسی هستند . بیاییم به فرزندانمان این اعتماد به نفس را بدهیم و بگوییم ما شهری هزاران ساله با فرهنگی عمیق و ریشه دار داریم و از دامن مهر مادری شهر ما ، بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران رشد کرده و باید تلاش کنیم تا به این فرهنگ هر روز بیشتر از روز پیش پر و بال بدهیم.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید :

تمامی حقوق برای سایت پایگاه خبری نخلستان کریت محفوظ می باشد .